Hazarendelték Magyarország japán- és kínai nagykövetét

A Tisza-kormány hivatalba lépése után példátlan léptékű diplomáciai átszervezés kezdődött: Orbán Anita külügyminiszter 37 magyar nagykövetet rendelt haza. Ez a rendszerváltás óta az egyik legnagyobb személycsere, amely egyértelmű jelzés arra, hogy Magyarország külpolitikája új irányt vesz. A változás érinti a kínai és a japán nagykövetet is, ami különösen fontos a magyar–ázsiai kapcsolatok jövője szempontjából. A 2024-es választások után a Tisza Párt új külpolitikai stratégiát hirdetett meg, amelynek egyik legfontosabb eleme a diplomáciai hálózat teljes újragondolása. Ennek részeként Orbán Anita külügyminiszter 37 nagykövetet hívott vissza állomáshelyéről. Ilyen mértékű átszervezésre évtizedek óta…

Read More