Az űrkutatás történetében először készül el egy teljesen fából épített műhold. Ezt a különleges, kocka formájú, tíz centiméteres eszközt a SpaceX cég fogja felbocsátani az űrbe szeptember hónapban.
Ez az innovatív megoldás arra irányul, hogy minimalizálja az űrszemét mennyiségét a Föld atmoszférájában. A tervek szerint, amikor a műhold visszatér a légkörbe, a magnóliafából készült szerkezetnek maradéktalanul el kell égnie, így nem kerülnek a környezetbe szennyező fém darabok, amelyek korábban problémát jelentettek.
A fejlesztők kiemelték, hogy ezek a fém darabok károsan befolyásolhatják a környezetet és a kommunikációs rendszereket. Doi Takao, a Kiotói Egyetem kutatója és űrhajós szerint az ilyen típusú, nem fémből készült műholdaknak kellene az új normává válniuk.
A LignoSat, a fából épített műholdat a következő héten fogják átadni a Japán Űrügynökségnek, a Jaxának. A SpaceX rakétája, amelyet az amerikai Kennedy Űrközpontból indítanak szeptemberben, a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) szállítja majd az újítást. Onnan egy japán kutatómodul fogja az űrbe juttatni, hogy megvizsgálják, hogyan viseli a szélsőséges hőmérsékleti körülményeket.
Katika
Inter Japán Magazin