Nahát, az orvos nemétől is függ a gyógyulás?

Amerikai és japán tudósok kutatása szerint kevesebb az elhalálozás, vagy a kórházba visszakerülés azon betegek esetében, akiket női orvosok kezelnek. A Science Alert által ismertetett tanulmány 800 ezer páciens adatait elemezte.

A kutatók, köztük Yusuke Tsugawa, a Kaliforniai Egyetem munkatársa, azt találták, hogy a női és férfi orvosok eltérően gyakorolják az orvoslást, és ezek a különbségek befolyásolják a betegek egészségi állapotát.

A vizsgálat során 458 108 női és 318 819 férfi beteg adatait elemezték, akik mindegyike 65 évesnél idősebb volt. A betegek körülbelül egyharmadát női orvosok kezelték. A kutatók összehasonlították azokat az eseteket, amikor a betegek a kórházi felvételüket követően egy hónapon belül elhunytak vagy újra kórházi kezelésre kerültek. Az eredmények szerint a női orvosok által kezelt betegek jobb eredményeket mutattak. Bár a különbségek nem voltak jelentősek – minden 417 kezelésre egy haláleset jutott –, a kutatók szerint ezek az adatok segíthetnek olyan beavatkozások kifejlesztésében, amelyek javíthatják a betegellátást.

A kutatás arra is rávilágított, hogy a női orvosok esetleg hatékonyabban kommunikálnak a női betegekkel, vagy, hogy a férfi orvosok hajlamosabbak lehetnek alábecsülni a női betegek panaszait. Ezáltal a női betegek pontosabb diagnózist és hatékonyabb kezelést kaphatnak, ha női orvoshoz kerülnek.

Katika
Inter Japán Magazin

Related posts