Élt egyszer egy házaspár, valamikor régen, valamerre messze. Mindenük megvolt, csak gyermek hiányzott a házban. A Mindenhatóhoz fordultak egy nap, hogy hallgassa meg a kérésüket és hogy teljesedjék a szívük vágya. Nem telt bele sok idő és megszületett a várva-várt gyermek. Gyermeknek gyermek, de oly csöppség volt az Istenadta, akárcsak a hüvelykujjam. Odavoltak a szülők a nagy rémülettől, de biz azon már nem lehetett segíteni. Hökköm törpe lett a neve, egész falu nevetsége. Telik-múlik az idő, évek jönnek, évek mennek, csak nem nőtt meg a kis törpe. Gúnyolódtak vele a…
Read MoreÖsszes hír
A kamikazek már Szolnokon vannak a RepTár Múzeumban
Szolnokon őszig megtekinthető az április 20-án nyílt rendhagyó kamikaze kiállítás. A valódi kamikeze relikviákon kívül a tárlat bemutatja a japán kultúra más különlegességeit is: szamurájpáncélt, kardokat, nagydobot. A gyűjtemény tulajdonosa, a Japánban élő Doma-Mikó István, akinek a megnyitó alkalmával bemutatásra került a kamikazekról szóló könyve is. A rendezvényre az egész országból érkeztek érteklődők. A színvonalas kiállítást, a megnyitót és a könyvbemutatót a szolnoki RepTár Múzeum Kft. rendezte. Szolnokot nem lehet elfelejteni! Bár negyven éve messzire költöztem, máig mágnesként visszavonz a Tisza-parti város romantikája. Ismerőseim, barátaim maradtak ott, és persze Vali,…
Read MoreDoma-Mikó István – Kamikazek – A busidó fiai című könyv részlete
Kivonat a könyv Kamikaze támadás c. fejezetéből 1945. áprilisában, első bevetésemen, csekély 17. évem sorsdöntő óráiban, Japán legdélibb vidéke felett repülök. Az alattam elterülő, 161 szigetből álló, néhai Rjúkjú Királyság az 1800-as évek végétől immár a Japán Császári Birodalom része. E sziget-csoport egzotikus, tropikus vidék, amelynek fő szigete a történelmi Okinava. Húszfős különítményünk reggel kilenc órakor szállt fel a csiráni katonai légibázisról. Ebből mi hárman csak felderítők és megfigyelők vagyunk. A parancsnokunk Kumei szakaszvezető. Aoi Hirosi, és jómagam, tizedesi rangban, alárendeltjeiként követjük. Hármunk feladata az is, hogy Csiránba visszatérve…
Read MoreNadrágnak álcázott kétszemélyes hálózsák ?
Egyszerű farmernadrágot idéz a japánok új találmánya, a kétszemélyes menő dizájnú hálózsák, aminek kipróbálásához szinte azonnal kedvet kap az ember. Ez a legjobb megoldás, ha szeretnéd, hogy a kapcsolatban mindketten viseljétek a nadrágot. Praktikus, meleg, ám az ára borsos. 39.000 yenbe, vagyis 97.500 forintba kerül! Katika Inter Japán Magazin
Read MoreNevetséges törvények, amik csak Észak-Koreában léteznek (Legjobb) ?
Az észak Koreában élő embereknek az életét nagymértékben megkeserítik a furcsa törvények, amik néhány esetben a személyi jogsértés határát súrolják. A előre megszabott hajstílusoktól kezdve, az öltözködési előírásokon keresztül lesz itt ma minden, szóval ne menjetek sehova, ugyanis a mai videóban elhoztam nektek a legfurcsább törvényeket, amik csak észak Koreában léteznek. Tiltott internethasználat Talán te is hallottál már arról, hogy az Észak-Koreában élő emberek számára az internethasználat teljes mértékben tiltva van. ebben az országban az internethez csak azok az emberek férhetnek hozzá, akiknek különleges engedélyük van erre, amit az…
Read MoreAtsushi, a magányos szamuráj Hetedik fejezet
Atsushi és Haruto a Yokohama melletti erdőben lovagoltak. Mögöttük haladt azoknak a szamurájoknak a serege, akik nem voltak hajlandóak Haruto-nak behódolni. Miután urukat Haruto átküldte a másvilágra, az ő szolgái lettek. Yokohama előtt egy félszemű paraszttal találkoztak, aki a rizsföldekre menekült előlük. Haruto intett néhány emberének, akik utánaszaladtak és odarángatták elé. –Miért futottál el előlünk? Mi félnivalód van tőlünk?–kérdezte Haruto. –Minden szamurájtól félek. Yokohamában járt nemrég egy csapat, Norio szamuráj vezetésével és követelték, hogy adjuk át nekik minden vagyonunkat, valamint a feleségeinket és lányainkat is elvinnék. A földesurunk, Itsao…
Read MoreTésztából készít éles konyhakéseket egy japán ?
Japán bolondság? Közönséges levestésztából készít konyhakéseket egy férfi. A pengéjét ugyanúgy csiszolja, élesíti mintha fémből lenne. Az eredmény egy mutatós, zöldség szeletelésre is alkalmas nagykés. Kevesen mondhatják magukról, hogy megették a konyhakésüket! Amikor az ötletes ezermester megunja a vágóeszközét, nem dobja ki. Megfőzi és mártással elfogyasztja! Katika Inter Japán Magazin
Read MoreEgy nap alatt elmúlhat az influenza
Az influenza vírusa egy nap alatt elpusztítható Az influenzajárványok Japánt se kímélik, de lehet, hogy nem sokáig kell már a kellemetlen és veszélyes betegséget elviselniük a Föld lakóinak. A Sionogi japán gyógyszercég bejelentette, hogy sikerült olyan készítményt előállítaniuk, amelyből egyetlen dózis elegendő a kórokozó elpusztítására. A készítmény a baloxavir marboxil nevet kapta. A kutatások eredménye, hogy a gyógyszer 24 óra alatt tüntette el a vírust olyan emberek szervezetéből, akiknek nem volt más betegsége. A jelenleg kapható antivirális gyógyszereknek 72, a placebóknak 96 órára van szüksége ahhoz, hogy elpusztítsák az influenza…
Read MoreJapán cseresznyefái az űrből jöttek volna?
Történt egyszer, hogy Koichi Wakata japán űrhajós 2008-2009-ben cseresznyemagokat vitt fel a Nemzetközi Űrállomásra, melyek hazatérte után elütetésre kerültek. Ami ez után történt mindenkit meglepett. Azt eddig is tudtuk, hogy a japán cseresznyefák igazán különlegesek, na de, hogy ennyire? Japán egyik védjegyének mondható a cseresznyefa és annak virágzása. A világhírű Sakura ünnep alkalmával a cseresznyefák virágzását ünneplik a japán emberek, mely természetesen spirituális töltéssel is rendelkezik. Rengeteg van belőlük az országban, amik csodálatos pompába öltöztetik az országot tavasszal. Azt már viszont kevesen gondolták volna, hogy a japánok még az űrbeli…
Read MoreDoma-Mikó István: Magyarságtudat – japánságtudat 1. rész
Tanulságos beszélgetés Dr. Maróth Miklós professzorral Erkölcs, hazaszeretet, oktatás Mi, magyarok, kreatívabbak vagyunk más népeknél. Van egy szinte velünk született értékmérőnk, amit szükség esetén „bekapcsolunk”, és ez átsegít hogy átsegítsen a döntéseken. Más népek fiai ennek hiányában betanulnak megoldásokat, ám ezek a váratlan helyzetekben nemigen működnek, így tehetetlenné válnak. Mi a feladatainkhoz magyar aspektusból közelítünk, ezért sikeresebben elemzünk és találunk a megoldásra. Az elhunyt polihisztor, Varga Csaba szerint ezen erényeink magyarázata nyelvünk felépítésében keresendő. A magyar ész című tanulmánya választ ad arra, hogy más népekhez képest miért van nekünk több…
Read More